Sıkça Sorulan Sorular

Sipariş, Tasarım ve Kargo

Nasıl Sipariş Oluşturabilirim ?

Goksanreklam.com olarak geleneksel matbaalardan farkımız, tüm süreçleri online olarak web sitemiz üzerinden yürütmemizdir. Alışmış olduğunuz e-ticaret deneyimini matbaa süreçlerine uyarlayarak dilediğiniz ürünü sepete atarak matbaa hizmeti alabilirsiniz.

Nasıl Tasarım Desteği Alabilirim ?

Goksanreklam.com’da satın aldığınız her ürün için tasarım yaptırabilirsiniz. Siparişinizi verdikten sonra buradan whatsapp tasarım destek hattına bağlanarak sipariş numaranızı vermenizin ardından uzman grafikerlerimiz istediğiniz tasarımı sizin için hazırlayacaktır.

Kargomu Nasıl Takip Edebilirim ?

Web sitemiz üzerinden yaptığınız alışverişlerde ürünleriniz anlaşmalı kargomuz ile sizlere ulaştırılmaktadır. Ürünleriniz kargoya verildikten sonra hem sitemiz üzerinden hem de takip numarası ile anlaşmalı kargo şirketinin internet sitesi üzerinden kargonuzun nerede olduğunu takip edebilirsiniz.

Sitemiz üzerinden kargolarınızı takip edebilmek için buradan detaylı bilgilere ulaşabileceksiniz.

Hangi Kargo Firmasıyla Çalışıyorsunuz ?

Dağıtımların tamamı MNG Kargo firmasıyla yapılmaktadır. (Ankara çerisinde belirli desilerdeki ürünlerin gönderimi kendi sevkiyat araçlarımız ile de yapılabilmektedir.)

Siparişim Ne Kadar Sürede Elime Ulaşır - Oradan Teslim Alabilir miyim?

Teslimat süresi üründen ürüne değişiklik göstermektedir. Ürünün açıklama kısmında ürün üretim süresi hakkında bilgiler mevcuttur, burada yazan süre elinize ulaşacak gün sayısı değil üretimin tamamlanacağı gün sayısıdır. Üretim bittikten sonra teslimat ofisimizden veya kargo ile gönderimi sağlanmaktadır.

Daha Önceden Bastırdığım veya Beğendiğim Bir Örnek Çalışmanın Aynısını Hazırlayabilir misiniz?

Çalışmanın vektörel formatı gelmediği sürece birebir aynısını hazırlamamız mümkün değil ne yazık ki. Benzer formatta ancak hazırlanabilmektedir.

Tasarım Hizmeti İçin Hangi Bilgileri Vermem Gerekiyor?

Eğer tasarımınızı bize yaptırmak istiyorsanız öncelik ile logonuzun vektörel formatını (pdf,ai,cdr) formatlarında göndermeniz gerekmektedir, bunun haricinde adres, telefon gibi kişisel bilgilerinizi gönderebilirsiniz. Yaptıracağınız ürüne göre ek olarak resim ve ek içerik bilgilerini de gönderebilirsiniz.

Baskı Öncesi Tasarım Kontrolü Yapıyor musunuz ?

Elbette, gönderilen tüm tasarımlarda kesim payı, çözünürlük, yerleşim gibi kontrol işlemi ücretsiz bir şekilde yapılmakta olup, göze çarpan bir hatada müşteriye bilgi verilerek tekrar gönderilmesi talep edilmektedir.

Bizim düzeltebileceğimiz bir durum olması halinde müşterinin mail adresine onay için son hali gönderilmektedir. Onay işleminden sonra baskı programına dahil edilmektedir.

Baskıda Sorun Yaşamamak İçin Tasarımımı Nasıl Göndermeliyim?

Baskıda sorun yaşamamak için resim ve yazıları CMYK formatında, ve görselleri 300 dpi olarak çalışmanız gerekmektedir. Çalışma içerisinde efekt kullandıysanız eğer (gölge, contour, transparan vs.) bunları resime çevirmeniz gerekmektedir. Lens olarak bırakmanız halinde baskı dosyasında tamamen bozulma veya büyük oranda renk sapmaları yaşayabilirsiniz.

Bu tarz bir sorunda sorumluluk tamamen müşteriye aittir.

Dosya Yükle Bölümünden Kendi Hazırladığım Tasarımı Hangi Formatlarda Gönderebilirim

Hazırladığınız çalışmaları pdf, cdr, ai, png, jpeg, tiff formatlarında yükleyebilirsiniz

Maksimum 200 mb dosya yükleyebilirsiniz. Daha yüksek dosyalar için sadece WeTransfer‘e çalışmanızı yükleyip linkini bize [email protected] mail adresimize gönderebilirsiniz.